Questions? +1 (202) 335-3939 Login
Trusted News Since 1995
A service for military industry professionals · Wednesday, May 25, 2022 · 574,003,389 Articles · 3+ Million Readers

Vie Scope® podwaja sukces pierwszego przejścia intubacji w badaniu klinicznym EMS

Vie Scope intubation FPS

Comparison of FPS and Time

Vie Scope and Voir Bougie

Vie Scope and Voir Bougie

Zastosowanie Vie Scope® u pacjentów z OHCA poprawiło wskaźnik powodzenia pierwszej próby a także skróciło czas intubacji w porównaniu do laryngoskopu Macintoshu ratowników medycznych noszących ŚOI””
— W. Frank Peacock, MD, Baylor College of Medicine
OKLAHOMA CITY, OKLAHOMA, UNITED STATES, January 21, 2022 /EINPresswire.com/ -- Niedawne przedszpitalne badanie opublikowane w American Journal of Emergency Medicine wykazało, że wskaźnik sukcesu pierwszego przejścia intubacji (FPS) z użyciem Vie Scope® został zasadniczo podwojony w porównaniu ze standardowymi metodami intubacji.

Szarpak i in. oceniali ratowników medycznych w Warszawie w okresie nasilenia pandemii COVID, którzy zostali losowo przydzieleni do intubacji pacjentów podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR) za pomocą standardowego laryngoskopu Macintosh lub Vie Scope®. Wszyscy ratownicy medyczni byli wyposażeni w oraz nosili pełne środki ochrony osobistej podczas pracy z pacjentami. Wszyscy ratownicy medyczni byli doświadczonymi użytkownikami laryngoskopów Macintosh i zostali też przeszkoleni w zakresie używania Vie Scope® przez kilka godzin przed użyciem go w terenie. Pomimo krótkiego czasu nauki, użytkownicy Vie Scope® uzyskali FPS na poziomie 93,3% w porównaniu do 51,1% w przypadku laryngoskopu Macintosh, skracając także czas intubacji o połowę: z 97 do 49 sekund.

Nilesh R. Vasan MD, dyrektor generalny i założyciel Adroit Surgical, omówił wyniki tego niezależnego badania oraz implikacje kliniczne, jakie może ono oznaczać dla standardu opieki intubacyjnej. „Niewykonanie intubacji przy pierwszej próbie, bez względu na lokalizację, ma poważne konsekwencje dla pacjenta, obejmujące nawet niedotlenienie mózgu i śmierć . Metoda zabezpieczania dróg oddechowych Vie Scope®, nawet w trudnych przypadkach, jest łatwa do nauczenia i wykonania oraz daje każdemu najlepszą możliwość osiągnięcia sukcesu w pierwszym przejściu intubacji”.

Dr Szarpak powiedział: „Byliśmy zaskoczeni dużą różnicą w wydajności między Vie Scope, wprowadzeniem wózkowym, oraz laryngoskopem Macintosh. Wiemy, że ratownicy medyczni uważają Vie Scope za łatwy w użyciu w porównaniu z tradycyjnym laryngoskopem bezpośrednim Macintosha, a światło oraz wizjer przez lunetę zapewniają im łatwy dostęp do strun głosowych. Bardziej zaskakujący był fakt, że pomimo tego, że Vie Scope wymagał dodatkowego kroku, użycia wózka, średni czas intubacji był wciąż o połowę krótszy niż w przypadku laryngoskopu Macintosh.”

Dr Vasan również zauważył, że czas intubacji wynosił połowę (49 s) czasu w przypadku użycia laryngoskopu Macintosha (97 s), co pokazuje, że nawet z wózkiem, FPS jest łatwiej osiągalny pacjentów wymagających RKO. „Nastąpiło odejście od intubacji dotchawiczej (ETI) i zastąpienie jej urządzeniami nadgłośniowymi (SGA), ponieważ uważa się, że ta procedura jest prostsza. Urządzenia nadgłośniowe mają jednak swoje własne powikłania i przeciwwskazania, zwłaszcza w środowisku przedszpitalnym. Nacisk na zastosowanie wideolaryngoskopii w opiece przedszpitalnej również nie przyniósł żadnych znaczących korzyści w porównaniu z laryngoskopem Macintosh. Intubacja w terenie jest zawsze wyzwaniem, ale to badanie dowiodło, że początkujący użytkownicy z minimalnym przeszkoleniem, leczący pacjentów z rozpoznanym lub podejrzewanym COVID wymagających resuscytacji krążeniowo-oddechowej podczas noszenia środków ochrony osobistej całego ciała, osiągnęli sukces pierwszego przejścia na poziomie blisko 95%. Biorąc pod uwagę wszystkie komplikacje wiążące się z nieudanymi próbami intubacji - nie ma powodu, aby nie używać Vie Scope®.” powiedział dr Vasan.

Link do badania opublikowanego w American Journal of Emergency Medicine: https://doi.org/10.1016/j.ajem.2021.12.069


Adroit Surgical, LLC
Firma Adroit Surgical, LLC opracowała opatentowane urządzenie Vie Scope®, aby pomóc wszystkim użytkownikom uzyskać stałe zabezpieczenie dróg oddechowych za pomocą rurki dotchawiczej (ETT), w przeciwieństwie do środków tymczasowych, takich jak maski krtaniowe (LMA). Vie Scope® działa jako introduktor wózkowy, używając techniki której użycie, jak wykazano, zwiększa sukces pierwszego przejścia. Vie Scope® zmienia obecny standard opieki nad drogami oddechowymi, sprawiając, że intubacja staje się szybsza, prostsza, i bezpieczniejsza dla wszystkich świadczeniodawców.

Paul Hagen
Adroit Surgical
+1 425-577-2713
phagen@adroitsurgical.com
Visit us on social media:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Other

Powered by EIN Presswire


EIN Presswire does not exercise editorial control over third-party content provided, uploaded, published, or distributed by users of EIN Presswire. We are a distributor, not a publisher, of 3rd party content. Such content may contain the views, opinions, statements, offers, and other material of the respective users, suppliers, participants, or authors.

Submit your press release